Brány ve svahu

První možností, jak postavit bránu ve svahu, je srovnat terén. To je ale lišácké řešení, které ve skutečnosti nic neřeší. Pro toho, kdo terén srovnat nemůže (což je velmi časté),  jsme tu my. Společně vymyslíme řešení, které bude nejlepší pro bránu i pozemek.

  • Křídlové brány ve svahu
  • Zalomení brány ve svahu je nejvýhodnějším řešením
  • Kopírování terénu – průřez do "V"
  • Axiální vyosení
  • Posuvné brány ve svahu
  • Poradíme Vám s výběrem brány

Křídlové brány ve svahu

Jednokřídlé či dvoukřídlé brány ve svahu jsou vždy spojeny s vyššími nároky na pohon. My přinášíme realizaci, která tyto nároky vypouští – bránu zalomíme s použitím pohonu s běžným výkonem.

Zalomení brány ve svahu je nejvýhodnějším řešením

Pro naše ukázkové řešení jsme zvolili dvoukřídlou bránu ve svahu, kterou lze zlomit na čtvrtiny. Odpadá nutnost používat technologicky složitější (a dražší) mimoaxiální pohon, nebo upravovat reliéf spodního rámu.Zalomení dvoukřídlé brány využívá dva pohony s běžným výkonem, samotné zalomení je způsobeno důmyslnou konstrukcí mechanismu na horní straně brány.

I z bezvýchodné situace lze vyjít se vztyčenou hlavou, aneb přinášíme řešení, které potěší Vaši peněženku – tím je právě zalomení brány.

Kopírování terénu – průřez do "V"

Zkosením spodní části brány se docílí kopírování terénu. To lze ale udělat pouze v případě velmi mírného svahu. Pod bránou potom přirozeně vzniká mezera, kterou můžou využívat zvířata.

Axiální vyosení

Vyosením spodního pantu docílíme otevírání "do kopce". Vznikají zde ale vysoké nároky na pohon (mimoaxiální tah + vyšší pohon). Toto řešení není z nejlevnějších.

Posuvné brány ve svahu

U posuvných bran je velmi důležité změřit převýšení, které bude brána překonávat. Dle toho je potom třeba patřičně dimenzovat pohon brány, který musí mít vyšší výkon. Použití bezpečnostní hydraulické brzdy je také nutností, aby se brána správně otevírala, příp. zavírala – brzda utlumí vyšší hybnost brány.

Poradíme Vám s výběrem brány ve svahu

Nebojíme se atypických ani zajímavých realizací – rádi vyrobíme takovou bránu, která vydrží a bude spolehlivá i ve ztíženém provozu ve svahu.

Rádi Vám sdělíme další detaily.

Jak funguje skládací křídlová vjezdová brána? Podívejte se na video

DALŠÍ REFERENCE