Rolovací garážová vrata

Maximum místa před garáží i v garáži

S rolovacími garážovými vraty RollMatic Hörmann získáte spoustu místa. Při parkování svého vozu si totiž můžete najet až před garážová vrata a navíc vám zůstane volný prostor u stropu garáže. Profil těchto rolovacích vrat je vyrobený z jakostního hliníku a vrata jsou standardně vybavena moderním pohonem Hörmann. Disponují také mimořádně měkkými a nehlučnými rozběhy a zastavením, což je vůči vratům šetrné.

Výhody rolovacích garážových vrat Hörmann

 • Prostorově úsporná konstrukce
  Rolovací garážová vrata RollMatic se otvírají svisle a v garáži nezabírají téměř žádné místo. Díky tomuto konstrukčnímu principu nabízejí maximum místa v garáži i před garáží. Také prostor stropu zůstává volný a lze ho využít například pro osvětlení nebo jako přídavný úložný prostor.
 • Optimální při modernizaci
  Tvar otvoru garáže nehraje u garážových rolovacích vrat Hörmann žádnou roli, ať je pravoúhlý, zkosený, s výsečí nebo kruhovým obloukem.
 • Montáž před otvorem
  Pro garáže s malým překladem a/nebo malým bočním ostěním dostanete garážová vrata RollMatic i jako venkovní rolovací vrata k montáži před otvorem garáže. Venkovní rolovací vrata se dodávají jako kompletní balík s optimálně sladěným pohonem. Obložení hřídele obepínající pohon chrání pohon před povětrnostními vlivy nebo cizími zásahy. Pro jednotný, harmonický vzhled vrat se obložení navíjecí hřídele a zárubeň dodávají v barvě vrat. Boční obložení tažných pružin je u venkovních rolovacích vrat z hliníku s průhledy ke kontrole pružinového systému.
 • Technika, která přesvědčí
  Osvědčená technika tažných pružin podporuje pohon při otvírání a zavírání garážových vrat. Tím se šetří mechanika pohonu. V případě nouzového otevření lze vrata snadno obsluhovat ručně. Ruční klika k tomu není nutná. Dvojitá vedení lana navíc vrata zajišťují před pádem. Bezpečné uzamknutí bránící vloupání zajišťuje speciální uspořádání profilů na navíjecí hřídeli. Díky této mechanice prakticky nelze plášť vrat odsunout.
 • Standardně s pohonem
  Pohon je upevněn mimo obložení navíjecí hřídele, a proto je snadno udržovatelný. Rozběhy i zastavení rolovacích garážových vrat RollMatic jsou mimořádně měkké a nehlučné, což je vůči vratům šetrné. Díky kompenzaci pomocí pružin a spolehlivému automatickému vypínání je dodatečné zajištění před zavírací hranou nadbytečné. Vnitřní spínač a osvětlení garáže jsou integrovány ve skříni řídicí jednotky.
 • Vedlejší dveře
  Ke každým rolovacím vratům Hörmann lze vyrobit vedlejší dveře stejného vzhledu.

Nechte si poradit

Každý typ garážových vrat Hörmann má své specifika a optimální použití. Se vším Vás rádi podrobně seznámíme a poradíme Vám, jaký typ bude ideální pro Vaše účely.