Posuvné brány (samonosné)

Posuvná brána od Konsorcium-kovo

Posuvné brány jsou tvořeny jedním či dvěma křídly a šetří místo před a za branou. Pro otevření ale potřebují dostatečně velký prostor vedle vjezdu. Posun brány přitom zajišťuje nosný "C" profil připevněný ve spodní části rámu brány. Posuvné brány umožňují i částečné otevření - můžete je tedy využívat jako vchodovou branku.

V některých případech můžeme posuvnou bránu připevnit i na stávající zídky, pokud jsou k tomuto použití vhodné.

Zajistíme kompletní práce s posuvnými branami:

 • zaměření s vyhotovením vizuálního pohledu výsledné posuvné brány
 • montáž posuvné brány včetně pohonu a její plné zprovoznění
 • předání dokumentace, nastavení posuvné brány a ukázka použití

Od samého počátku máte tedy přesnou představu o výsledku naší práce. Po odsouhlasení nabídky Vám dodáme podrobnou dokumentaci pro nutné stavební přípravy.

Vizualizace posuvné brányVizualizace posuvné brányKonstrukce posuvné brányKonstrukce posuvné brány
 


S výběrem brány Vám rádi pomůžeme – kontaktujte nás.

Samonosné posuvné brány

Rovnováhu samonosné posuvné brány zajišťuje vodicí "C" profil, který je umístěn ve spodní části po celé délce rámu, a dva ložiskové vozíky, které jsou umístěny na betonovém základu pod nosnou částí brány.

Motorový pohon s ovládáním je k samonosné posuvné bráně připojen přes ozubenou hřebenovou tyč. Dále je nutné počítat s vyššími prostorovými nároky, neboť celkovou délku posuvné brány tvoří průjezdná šířka plus nosná část (cca 1/3 průjezdu).

Pohony posuvných bran Hörmann - online katalogKatalog posuvných bran

Pohon posuvné brány

Posuvné brány osazujeme pohonem LineaMatic se třemi typy výkonu. Rychlost záleží na nastavení, rámcově je to 14 cm/s. Používáme jen stabilní, trvanlivé a osvědčené pohony s pětiletou zárukou.

Údržba a výdrž posuvné brány

Samonosné posuvné brány nevyžadují žádnou údržbu, ani to dokonce ani v zimě - už žádné shrnování sněhu kvůli otevření brány. Jejich životnost je 10 let a více s naprosto minimální poruchovostí. Na pohon posuvných bran poskytujeme záruku 5 let.

 
Posuvná brána pro zimní stadion Jihlava Dokončení montáže samonosné pojezdové brány Posuvná samonosná pojezdová brána Posuvná brána - detail provedení
 


Pohodlná obsluha posuvné brány

 • Otevření

  Samonosnou posuvnou bránu můžete otevřít manuálně, dálkovým ovladačem, elektronickým zámkem (číselný kód, biometrické údaje), klíčovým spínačem nebo mobilem přes GSM modul.

 • Uzavření

  Posuvnou bránu můžete zavřít ovladačem, nebo nastavit automatické uzavření po určitém čase.

 • Kontrola stavu

  Speciálním ovladačem můžete zjistit stav brány (otevřeno / zavřeno) z pohodlí obývacího pokoje.

Bezpečnost posuvných bran

Samonosné posuvné brány obsahují kontrolní mechanismus, který při zvýšeném odporu brány (překážka) pohon okamžitě zastaví. Na přání jej doplníme i o kontaktní lištu, která posun brány zastaví při kontaktu. Světelné závory jsou pak schopny posuvnou bránu zastavit už před kontaktem s překážkou.

Při výpadku elektrického proudu můžete posuvnou bránu samozřejmě otevřít manuálně bez jakéhokoliv dalšího omezení, vše funguje beze změny. Pohon brány je dále možné osadit akumulátorem - to je ideální v případech, kdy v místě není možnost připojení na síť (chaty, kempy atd.).

Pohon posuvné brány lze ve vypnutém stavu využít jako zajištění, které bez odemčení nejde otevřít.

Povrchová úprava a výplň samonosné posuvné brány

Povrch  brány Vám můžeme galvanicky pozinkovat a trvale ho tak ochránit proti povětrnostním vlivům, případně ho můžeme barevně upravit nástřikem klasickou či práškovou barvou (komaxit).

Výplň brány pak ponecháváme zcela na výběru zákazníka. Věnujeme se také kování bezpečnostních mříží – jsme schopni připravit výplň přesně podle Vašich představ.

Volitelné příslušenství pojezdových bran

 • osvětlení
 • akumulátor
 • světelná závora / kontaktní lišta
 • signální světlo
 • dálkové ovládání se zjištěním stavu dveří
 • kódový, biometrický, klíčový spínač (případně i přes mobil)

Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme

Máte zájem o posuvnou bránu? Rádi Vám sdělíme další detaily. Kontaktujte nás telefonicky 567 219 644, e-mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo se u nás přímo zastavte (kontakt). Můžete také využít nezávazný poptávkový formulář.

Fotogalerie našich posuvných bran