Posuvné brány (samonosné)

Posuvná brána od Konsorcium-kovo

Posuvné brány jsou tvořeny jedním či dvěma křídly a šetří místo před a za branou. Posun brány zajišťuje nosný „C" profil připevněný ve spodní části rámu brány. Z toho plyne nutnost dostatečně velkého prostoru vedle vjezdu pro zajištění místa pro otevřenou posuvnou bránu.

Zajistíme kompletní práce s posuvnými branami:

 • zaměření s vyhotovením vizuálního pohledu výsledné posuvné brány
 • montáž brány a pohonu, plné zprovoznění
 • předání dokumentace, nastavení posuvné brány a ukázka použití

Od samého počátku máte přesnou představu o výsledku naší práce. Po odsouhlasení nabídky je dodána podrobná dokumentace pro nutné stavební přípravy.

Vizualizace posuvné brány Konstrukce brány Vizualizace brányKonstrukce pojezdové brány
 

S výběrem brány Vám rádi pomůžeme – kontaktujte nás.

Samonosné posuvné brány

Rovnováhu samonosné posuvné brány zajišťuje vodicí „C" profil, který je umístěn ve spodní části po celé délce rámu, a dva ložiskové vozíky, které jsou umístěny na betonovém základu pod nosnou částí brány.

Motorový pohon s ovládáním je připojen k bráně přes ozubenou hřebenovou tyč. Dále je nutné počítat s vyššími prostorovými nároky, neboť celkovou délku posuvné brány tvoří průjezdná šířka plus nosná část. (cca 1/3 průjezdu)

Pohony posuvných bran Hörmann - online katalogKatalog posuvných bran

Posuvnou bránu lze v některých případech připevnit i na stávající zídky, pokud jsou k tomuto použití vhodné.

Tyto brány umožňují i částečné otevření. Posuvná brána se pak používá jako vchodová branka.

Pohon posuvné brány

Posuvné brány jsou osazeny pohonem LineaMatic se třemi typy výkonu. Rychlost záleží na nastavení, rámcově je to 14 cm/s. Používáme jen stabilní, trvanlivé a osvědčené pohony s pětiletou zárukou.

Výdrž a údržba posuvné brány

Samonosné posuvné brány nevyžadují žádnou údržbu. Brána také přináší pohodu v zimě - už žádné shrnování sněhu kvůli otevření brány.

Záruka trvalé funkčnosti

Životnost posuvných bran je 10 let a více s naprosto minimální poruchovostí. Na pohon poskytujeme 5 let záruku.

 
Posuvná brána pro zimní stadion Jihlava Dokončení montáže pojezdové brány Posuvná samonosná pojezdová brána Posuvná brána, detail provedení
 

Pohodlná obsluha posuvné brány

 • Otevření

  Posuvnou bránu lze otevřít manuálně, dálkovým ovladačem, elektronickým zámkem (číselný kód, biometrické údaje) i klíčovým spínačem. Novinkou je pak otevírání brány mobilem přes GSM modul.

 • Uzavření

  Samonosnou posuvnou bránu můžete zavřít ovladačem, nebo lze nastavit automatické uzavření po zvoleném čase.

 • Kontrola stavu

  Speciálním ovladačem lze zjistit stav brány (otevřeno / zavřeno) z pohodlí obývacího pokoje.

Bezpečnost posuvných bran

Samonosné posuvné brány obsahují kontrolní mechanismus, který při zvýšeném odporu brány (překážka) pohon okamžitě zastaví. Lze jej doplnit o kontaktní lištu, která posun brány zastaví při kontaktu. Světelné závory jsou pak schopny posuvnou bránu zastavit už před kontaktem s překážkou.

Při výpadku elektrického proudu lze posuvné brány otevřít samozřejmě i manuálně bez jakéhokoliv dalšího omezení, vše funguje beze změny. Pohon brány je dále možné osadit i akumulátorem v případě že v místě není možnost připojení na síť (chaty, kempy atd.).

Pohon lze ve vypnutém stavu využít jako zajištění, které bez odemčení nejde otevřít.

Povrchová úprava a výplň samonosné posuvné brány

Povrch  brány lze dle požadavku galvanicky zinkovat čímž je trvale trvale chráněn proti povětrnostním vlivům případně dále barevně upravit nástřikem klasickou či práškovou barvou (komaxit).

Výplň brány pak ponecháváme zcela na výběru zákazníka. Věnujeme se ta ké kování bezpečnostních mříží – jsme schopni připravit výplň přesně dle Vašich představ.

Volitelné příslušenství

 • osvětlení
 • akumulátor
 • světelná závora / kontaktní lišta
 • signální světlo
 • dálk. ovládání se zjištěním stavu dveří
 • kódový, biometrický, klíčový spínač (případně i přes mobil)

Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme

Rádi Vám sdělíme další detaily. Telefonicky 567 212 818, mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo se u nás přímo zastavte (kontakt). Můžete také využít nezávazný poptávkový formulář.

Fotogalerie